Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Konferencja "Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz" - zapowiedź

MCEAH
09-08-2021

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza nauczycieli i edukatorów na konferencję metodyczną pt. Biografie jako źródła wiedzy o Zagładzie i Auschwitz, która odbędzie się online, na platformie Zoom, w dniach 28-29 sierpnia 2021.

Fotografia obozowa...
Fotografia obozowa...
Fotografia obozowa...
WCIES

Podczas konferencji zostaną przybliżone biografie osób deportowanych do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w II transporcie z Warszawy we wrześniu 1940 r. m.in. Witolda Pileckiego, Władysława Bartoszewskiego, Antoniego Kocjana.

– Będziemy rozmawiać o specyfice narracji biograficznych, biografiach zaskakujących czy nieoczywistych jak Mordechaja Chaima Rumkowskiego. Powiemy również o wyzwaniach edukacyjnych MCEAH w czasie i po pandemii oraz o nowych narzędziach w pracy edukacyjnej Muzeum – powiedziała Maria Martyniak, koordynator projektu.

Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli i edukatorów oraz osoby zainteresowane tematem.

Program obejmuje 14 godzin dydaktycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji.

Zgłoszenia, przy użyciu formularza online prosimy przesyłać do 24 sierpnia 2021 r. Po tym terminie prześlemy Państwu maila z linkiem do udziału w spotkaniu.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.