Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Dziękujemy za solidarność i ofiarność

ps
13-06-2020

Pragniemy niezwykle podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel z o pomoc finansową w niezwykle trudnym dla Miejsca Pamięci czasie pandemii. Państwa wsparcie pozwoli na kontynuację części projektów edukacyjnych, naukowych, wystawienniczych i wydawniczych.

W ciągu tygodnia otrzymaliśmy od ponad 2 200 osób z całego świata darowizny o łącznej sumie przekraczającej już pół miliona złotych.

– Zebrane pieniądze będą w całości przekazane na funkcjonowanie naszej instytucji pamięci. To dla nas bardzo ważne w tych trudnych czasach. Ale bardzo ważne również jest to, że nie jesteśmy sami, że tak wiele osób poczuwa się do solidarności i ofiarności. To budzi prawdziwą nadzieję na przyszłość – podkreślił dyrektor Muzeum Piotr M. A. Cywiński.

W okresie zamknięcia dla odwiedzających Muzeum znalazło się w szczególnie trudnej sytuacji, utraciło bowiem największego źródła finansowania. Ciągłość funkcjonowania instytucji oraz miejsca pracy udało się zachować dzięki szczególnej pomocy polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bez dodatkowych środków realizacja naszej działalności statutowej pozostaje pod ogromnym znakiem zapytania. 

Apel o wsparcie finansowe Miejsca Pamięci.

Cały czas prosimy o państwa pomoc i wsparcie naszej misji.  Darowizny można przekazywać za pośrednictwem naszej strony internetowej wesprzyj.auschwitz.org lub też wpłacać bezpośrednio na nasze konto:

IBAN: PL 29 1130 1150 0012 1268 9720 0001
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK S.A.)
SWIFT: GOSKPLPW