MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nowa lekcja przygotowująca do wizyty w Miejscu Pamięci Auschwitz

28-02-2018
Wizyta w Miejscu Pamięci Auschwitz jest ważnym osobistym doświadczeniem dla każdego odwiedzającego. Specjalnie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli planujących wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Międzynarodowe Centrum Edukacji przygotowało specjalną lekcję służącą odpowiedniemu przygotowaniu do wizyty. Autorami lekcji są nauczyciele Adam Musiał i Monika Witalis-Malinowska.

Dar Volkswagena dla Muzeum pomoże zachować Auschwitz dla przyszłych pokoleń

28-02-2018
23 lutego 2018 r. w siedzibie firmy Volkswagen w Wolfsburgu został przekazany Muzeum nowy samochód, który wesprze prace konserwatorów w Miejscu Pamięci. Współpraca Muzeum Auschwitz oraz firmy Volkswagen trwa już od ponad dwóch dekad, a ważnym jej elementem są wspólne przyjazdy grup młodzieży niemieckiej i polskiej, które pomagają m.in. przy różnych pracach mających na celu zachowanie autentyzmu poobozowych reliktów.

Projekt „Romana śperenca – pamięć oraz współczesność europejskich Romów” na 75. rocznicę deportacji Romów do KL Auschwitz

26-02-2018
W związku z 75. rocznicą deportacji pierwszych transportów romskich do KL Auschwitz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zainaugurowało nowy projekt edukacyjny „Romana śperenca – pamięć oraz współczesność europejskich Romów”.

Przegląd Lekarski – Auschwitz: medycyna za drutem kolczastym . Międzynarodowa konferencja naukowa.

20-02-2018
Eksperymentom pseudomedycznym, jakim byli poddawani więźniowie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, a także zdrowotnym konsekwencjom uwięzienia w obozie poświęcona będzie międzynarodowa konferencja „Przegląd Lekarski - Auschwitz: medycyna za drutem kolczastym”, która odbędzie się 9 maja w Krakowie.

„Przez wspólną historię ku przyszłości” – projekt dla uczniów polskich szkół ponadpodstawowych

15-02-2018
„Przez wspólną historię ku przyszłości” to projekt Muzeum Auschwitz skierowany do uczniów polskich szkół ponadpodstawowych w ramach obchodów 75. Rocznicy Aktion Reinhardt i Zagłady Żydów polskich. Program jednodniowych wizyt obejmujących Centrum Żydówskie w Oświęcimiu oraz Muzeum Auschwitz finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przewodniczący Senatu Hiszpanii i Marszałek Senatu RP odwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz

09-02-2018
Przewodniczący Senatu Królestwa Hiszpanii Pío García-Escudero Márquez oraz Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski odwiedzili 9 lutego 2018 r. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    261