MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

65. rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

25-05-2013
65 lat temu, 25 maja 1948 r. stracony został przez władze komunistyczne rotmistrz Witold Pilecki, jeden z twórców konspiracji w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz. W rocznicę tego wydarzenia zastępca dyrektora Muzeum Rafał Pióro złożył wieniec pod Ścianą Śmierci na dziedzińcu bloku 11, oddając hołd Witoldowi Pileckiemu w imieniu wszystkich pracowników instytucji.

„Lagerkapelle” — czasowa wystawa poświęcona orkiestrom obozowym

23-05-2013
Wystawę poświęconą orkiestrom funkcjonującym w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz można oglądać w Miejscu Pamięci do 21 czerwca.

Przeciwko negowaniu Holokaustu. Muzułmańscy duchowni oraz działacze w Miejscu Pamięci.

22-05-2013
Grupa muzułmańskich duchownych, działaczy oraz wykładowców odwiedziła 22 maja Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Studyjna wizyta była częścią specjalnego programu współorganizowanego przez amerykański Departament Stanu, którego celem jest zwalczanie zjawiska antysemityzmu oraz negowania Holokaustu.

Wystawa „Auschwitz, Pamięć, Świat” w Krakowie

21-05-2013
Osobistości świata polityki i religii, które na przestrzeni 65 lat oddały hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, przedstawia wystawa czasowa Muzeum pt. „Auschwitz, Pamięć, Świat”. Ekspozycję oglądać można do końca sierpnia w Krakowie.

Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził Miejsce Pamięci Auschwitz

17-05-2013
Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził 17 maja Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Przy budynku byłego obozowego krematorium i komory gazowej nr I złożył wieniec i oddał hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Drugie posiedzenie Rady Muzeum

10-05-2013
W Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau obradowała Rada Muzeum kadencji 2012-2016. Powoływana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rada sprawuje nadzór nad działalnością statutową Muzeum, opiniując także plany jego działania. Ważnym tematem spotkania były coraz bardziej realne zagrożenia związane z zamrożeniem płac.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    183