MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Prezydent Finlandii z wizytą w Miejscu Pamięci Auschwitz

10-10-2013
Prezydent Finlandii Sauli Niinistö odwiedził 10 października Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Wizyta miała charakter prywatny. Gościa powitał dyrektor Muzeum dr Piotr M.A. Cywiński.

Konserwacja dwóch bloków obozu Auschwitz I zakończona

09-10-2013
Zakończył się trzyletni projekt konserwacji historycznych bloków 2 i 3 byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Jego celem było zabezpieczenie autentyzmu tych rezerwatowych bloków oraz umożliwienie w przyszłości ich udostępnienia odwiedzającym.

„Auschwitz — historia i symbolika”. Czescy nauczyciele w Miejscu Pamięci

07-10-2013
48 nauczycieli z Czech zaangażowanych w nauczanie o Holokauście wzięło udział w seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” w Muzeum Auschwitz organizowanym wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Miejsce Pamięci Terezin.

Wychowawcy zakładów karnych i aresztów na seminariach w Muzeum Auschwitz

05-10-2013
Wychowawcy i kierownicy penitencjarni zakładów karnych i aresztów Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie oraz z Inspektoratu w Katowicach wzięli udział w seminariach  kolejnej edycji projektu „Auschwitz, historia, edukacja obywatelska”.

„432. Marian Kołodziej. Magister vitae" — sesja edukacyjna

05-10-2013
2 października  2013 r. odbyła się sesja edukacyjna poświęconą życiu i twórczości byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja, jednego z najwybitniejszych polskich scenografów teatalnych po II wojnie światowej. Jej organizatorami było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, gdzie prezentowana jest ekspozycja prac Mariana Kołodzieja pt. „Klisze Pamięci”.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska o Centrum Edukacji

02-10-2013
Problemy z siedzibą Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz były głównym tematem obrad Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. XXV posiedzeniu, które odbyło się w Warszawie 2 października, przewodniczył prof. Władysław Bartoszewski. Obecna była na nim także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    190