MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Seminaria dla grup z Woroneża

03-10-2017
26 osób, głównie nauczycieli i studentów, wzięło udział w dwóch czterodniowych seminariach dla osób rosyjskojęzycznych „Auschwitz – historia i symbolika” w kwietniu i we wrześniu 2017 roku. Ich organizatorami było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau we współpracy z Instytutem Wysokich Technologii w Woroneżu.

Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie - wystawa czasowa

02-10-2017
Wystawę czasową „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” poświęconą historii niemieckiego obozu koncentracyjnego Gusen można oglądać w sali wystaw czasowych w bloku 12 byłego obozu Auschwitz I. Ekspozycję przygotowało Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie.

Ponad 50 tysięcy obserwujących konto Miejsca Pamięci Auschwitz na Twitterze

25-09-2017
Już ponad 50 tysięc osób obserwuje oficjalne konto Muzeum Auschwitz w serwisie Twitter. Dzięki charakterowi tego medium społecznościowego informacje dotyczące historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i pracy Miejsca Pamięci docierają do milionów osób na całym świecie.

Zakończono modernizację magazynów na poobozowe tkaniny

20-09-2017
Prawie 350 obozowych pasiaków, które nosili więźniowie niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, a także 250 tałesów, ubrania cywilne i ubranka dziecięce należące do ofiar obozu, przede wszystkim deportowanych na zagładę Żydów, zostaną przeniesione do zmodernizowanego magazynu na tkaniny. Projekt finansowany były przez Fundację Auschwitz-Birkenau.

18 obrazów byłego więźnia Sonderkommando w Auschwitz Davida Olère trafiło do Zbiorów Miejsca Pamięci

12-09-2017
18 unikatowych obrazów autorstwa Davida Olère, francuskiego Żyda polskiego pochodzenia, więźnia Auschwitz, członka Sonnderkomando, który w swoich powojennych pracach przedstawił tragedię ludzi mordowanych w komorach gazowych niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, trafiło do Zbiorów Miejsca Pamięci Auschwitz.

Włoskie wydanie „Epitafium”. Dyrektor Piotr Cywiński był gościem Festiwalu Literackiego w Mantui.

09-09-2017
Z okazji włoskiego wydania książki "Epitafium", dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński był gościem jednego z największych festiwali literatury na świecie, który co roku odbywa się we włoskiej Mantui. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Bollati Boringhieri pod tytułem "Non c’è una fine. Trasmettere la memoria di Auschwitz" w przekładzie Carlo Greppi'ego.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    250