MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nauczyciele i edukatorzy z Polski na seminarium „Judaizm — Dzieje i Kultura Żydów polskich — Holokaust”

09-12-2016
Nauczyciele, pracownicy muzeów i miejsc pamięci a także instytucji zaangażowanych w działalność edukacyjną dotyczącą relacji polsko-żydowskich, historii II wojny światowej i Holokaustu wzięli udział w seminarium „Judaizm — Dzieje i Kultura Żydów polskich — Holokaust” dla polskich edukatorów w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, które odbyło się w dniach 6-18 listopada 2016 r.

„Auschwitz – Pamięć i Nadzieja” – konferencja dla kleryków

01-12-2016
„Auschwitz – Pamięć i Nadzieja” to tytuł trzydniowej konferencji dla kleryków wyższych seminariów duchownych przygotowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, która odbyła się w dniach 25-27 listopada. Celem seminarium, w którym wzięło udział blisko 40 franciszkańskich kleryków z Łodzi i Krakowa, było przekazanie wiedzy o historii ludobójstwa Żydów w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, a także o losach innych grup deportowanych do obozu – Polaków, Romów i jeńców sowieckich – ze szczególnym uwzględnieniem osób duchownych.

Monitoring internetowy pomaga w znalezieniu błędów, takich jak „polskie obozy śmierci”

01-12-2016
Do projektu „Remember”, którego celem jest zapobieganie używania pojęcia „polskie obozy koncentracyjne” lub „polskie obozy zagłady” dołączył nowy partner – PKO Bank Polski. Dzięki jego wsparciu finansowemu możliwa będzie kontynuacja monitoringu internetowego pozwalającego na znalezienie fałszywych fraz pojawiających się w Internecie.

Cichociemni w KL Auschwitz

29-11-2016
Cichociemni więzieni w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz byli bohaterami sesji edukacyjnej, którą 28 listopada zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Gościem honorowym był ostatni żyjący Cichociemny, oficer Armii Krajowej, kpt. Aleksander Tarnawski ps. Upłaz.

Wymiana doświadczeń – unikatowa możliwość spojrzenia na edukację o Auschwitz i Holokauście

12-11-2016
Wymiana doświadczeń – unikatową możliwością spojrzenia na edukację o Auschwitz i Holokauście – zakończenie pierwszego etapu seminarium dla polskich i holenderskich nauczycieli w ramach projektu „The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Sites”

Odrzucamy rasizm, fanatyzm i ekstremizm. Członkowie Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu w Miejscu Pamięci.

02-11-2016
„W miejscu zbrodni popełnionej przez nazistowskie Niemcy deklarujemy nasze zaangażowanie na rzecz świętości ludzkiego życia. Odrzucamy rasizm, fanatyzm i ekstremizm, zwłaszcza gdy dopuszczający się ich twierdzą, że robią to w imię religii” – czytamy w deklaracji członków Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu podpisanej po wizycie w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. 2 listopada 30 zwierzchników religijnych z Izraela odwiedziło tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    237