MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wyzwania edukacji w autentycznych miejscach pamięci

12-10-2018
Rezultaty trzyletniego projektu „The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites” realizowanego przez Muzeum Auschwitz oraz Dom Anny Frank w Amsterdamie podsumowano podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Galerii Książki w Oświęcimiu w dniach 10-12 października.

Człowiek nie powinien wychodzić z tego miejsca biernym. Posiedzenie Rady MCEAH.

09-10-2018
Podsumowanie działań prowadzonych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, a także wyzwania edukacji w czasach, gdzie potrzeba reakcji na narastającą falę różnych ideologii nienawiści to niektóre tematy posiedzenia Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz I Holokauście, które 9 października 2018 r. odbyło się w Oświęcimiu.

„75 lat po Aktion Reinhardt – współczesna pamięć o zagładzie Żydów polskich” – teka edukacyjna

27-09-2018
„75 lat po Aktion Reinhardt – współczesna pamięć o zagładzie Żydów Polskich” to tytuł teki edukacyjnej zaprezentowanej podczas konferencji metodycznej dla nauczycieli „Obywatele II Rzeczypospolitej deportowani do KL Auschwitz”, która odbyła się w Miejscu Pamięci w dniach 31 sierpnia – 2 września.

Nowe wydanie książki „Czika, piesek w getcie” autorstwa byłej więźniarki Auschwitz Batszewy Dagan

24-09-2018
Ukazało się nowe wydanie książki „Czika, piesek w getcie” - adresowanej do młodego czytelnika opowieści z czasów Zagłady autorstwa Batszewy Dagan, byłej więźniarki KL Auschwitz, psycholog z wykształcenia, która jest pionierką w opracowaniu metod przekazywania dzieciom i młodzieży wiedzy o Zagładzie.

Wystawa dokumentów z Archiwum Eissa w Bernie

22-09-2018
W rezydencji Ambasadora RP w Bernie została otwarta wystawa prezentująca Archiwum Eissa, wyjątkowy zbiór dokumentów pozyskanych w sierpniu przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskiej dyplomacji oraz wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyjątkowa wystawa „David Olère. Ten, który ocalał z krematorium III” od 30 października w Miejscu Pamięci Auschwitz

19-09-2018
„David Olère. Ten, który ocalał z krematorium III” – to tytuł wyjątkowej monograficznej wystawy prac byłego więźnia Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, która 30 października zostanie otwarta w Miejscu Pamięci Auschwitz.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    262