MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Człowiek nie powinien wychodzić z tego miejsca biernym. Posiedzenie Rady MCEAH.

09-10-2018
Podsumowanie działań prowadzonych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, a także wyzwania edukacji w czasach, gdzie potrzeba reakcji na narastającą falę różnych ideologii nienawiści to niektóre tematy posiedzenia Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz I Holokauście, które 9 października 2018 r. odbyło się w Oświęcimiu.

„75 lat po Aktion Reinhardt – współczesna pamięć o zagładzie Żydów polskich” – teka edukacyjna

27-09-2018
„75 lat po Aktion Reinhardt – współczesna pamięć o zagładzie Żydów Polskich” to tytuł teki edukacyjnej zaprezentowanej podczas konferencji metodycznej dla nauczycieli „Obywatele II Rzeczypospolitej deportowani do KL Auschwitz”, która odbyła się w Miejscu Pamięci w dniach 31 sierpnia – 2 września.

Konferencja "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites"

04-09-2018
W dniach 10-12 października 2018 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje międzynarodową konferencję edukacyjną "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites”.

Międzynarodowe Akademie Letnie w języku niemieckim

27-08-2018
W lipcu i sierpniu w Miejscu Pamięci Auschwitz gościli uczestnicy dwóch edycji Międzynarodowych Akademii Letnich prowadzonych w języku niemieckim – pierwszego i drugiego stopnia.

Archiwum Eissa trafi do Muzeum

06-08-2018
Po blisko 75 latach i po ponad rocznych negocjacjach, Polska odzyskała tzw. Archiwum Eissa, jeden z największych zbiorów dokumentujących działania ratunkowe polskiej dyplomacji na rzecz zagrożonych Zagładą Żydów, poinformowały wspólnie Ambasada RP w Bernie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności