MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Zachować autentyzm. Konserwacja baraków murowanych dawnego KL Auschwitz-Birkenau.

18-06-2019
Zakończyła się trwająca cztery lata konserwacja pierwszego murowanego baraku więźniarskiego na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz II-Birkenau, która realizowana jest w ramach Globalnego Planu Konserwacji (GPK) – zaplanowanego na wiele lat programu prac konserwatorskich w Miejscu Pamięci Auschwitz. GPK finansowany jest ze środków Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Sesja edukacyjna „Sonderaktion Ungarn” - zaproszenie

13-05-2019
75 lat temu do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau Niemcy deportowali na Zagładę ok. 420 tys. Żydów z Węgier, z których ok. 75% zamordowano natychmiast po przybyciu w komorach gazowych. W związku z tym, 29 maja 2019 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście działające w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, organizuje jednodniową sesję edukacyjną pt. „Sonderaktion Ungarn”, która upamiętni te tragiczne wydarzenia.

Nabór kandydatów na przewodników

26-04-2019
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników po wystawach i terenach PMA-B we wszystkich językach, poza j. angielskim.

Seminarium we współpracy z akademickim centrum historii mówionej w Woroneżu

23-04-2019
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście już po raz siódmy we współpracy z Akademickim Centrum Historii Mówionej w Woroneżu zorganizowało seminarium dla nauczycieli i edukatorów z Rosji pt. „Auschwitz – historia i symbolika”. W projekcie, który odbył się między 15 a 18 kwietnia 2019 r. wzięły udział 22 osoby z różnych miast Rosji.

Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna „Auschwitz – Nigdy więcej! – Czy na pewno?" - 1-4 lipca 2019 r. - rekrutacja uczestników

10-04-2019
„Auschwitz – Nigdy więcej! – Czy na pewno?" ­– to hasło międzynarodowej konferencji edukacyjnej, która od 1 do 4 lipca 2019 r. odbędzie się w Miejscu Pamięci Auschwitz. Tematyka wykładów i dyskusji dotyczyć będzie edukacji w kontekście przeciwdziałania ludobójstwom i zbrodniom przeciwko ludzkości. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Gimnazja
Szkoły ponadgimnazjalne
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności